o nás

Proč Reproject?

OTEVŘENÝ PŘÍSTUP

Společnost REproject s.r.o. není jen tradiční projekční kancelář. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a hledáme nejvhodnější cestu k naplnění jeho požadavků. Zadání klienta (investora) se vždy snažíme očistit od zažitých zvyků a osobních návyků, abychom v projektech mohli tvořit co nejsvobodněji. Jen takto můžeme našim klientům nabízet to, co od nás očekávají – tj. nová a nečekaná řešení naplňující jejich představy.

KREATIVITA

Po stanovení zadání, se v každém navrhovaném prostoru, či objektu, snažíme nalézt skryté možnosti. Klientům tak prezentujeme vždy více než jen jeden návrh a nabízíme kreativní řešení v několika variantách. Vzhledem k tomu, že naši klientelu z velké části tvoří stálí zákazníci a většina nových investorů k nám přichází na základě úspěšných referencí, věříme, že naši invenci oceňují.

DIALOG A ODPOVĚDNOST

Naše zkušenosti nám potvrzují, že pro vznik kvalitního projektu je optimální, když pozice architekta a investora je rovnocenná. V projekční praxi se snažíme zodpovědně vést a korigovat klienta a společně procházet tvůrčím procesem při hledání finálního řešení. Neprosazujeme naše návrhy na úkor zadavatele, když cítíme, že se dostávají do rozporu s jeho potřebami a zadáním. Stejně tak se však bráníme slepě „překreslovat“ návrhy investorů, když jsme přesvědčeni, že jsou v rozporu s naším svědomím.

REALIZACE NA KLÍČ

Projekční činností naše práce však nekončí. Většinu našich projektů (zejména bytových) také samostatně realizujeme. Po několikaletých zkušenostech se nám tento postup osvědčil jako nejefektivnější cesta, jak se vyhnout kompromisům při realizaci a maximálně dodržet řešení navržená v projektu. Obě fáze (projekt i realizace) striktně oddělujeme a vzájemně nepodmiňujeme. Po dokončení projektu, v případě oboustranného zájmu, předkládáme klientovi cenovou nabídku za realizaci, se kterou se zúčastňujeme regulérního výběrového řízení.

Měníme Vaše sny v realitu.

Tým ateliéru REproject se skládá z architektů, designérů a stavebních inženýrů. Všem našim zákazníkům nabízíme osobní přístup, zkušenost, schopnost řešit zadání kreativně a bez předsudků, profesionalitu.

Tým Reproject

naše historie

2005

Založení společnosti Reproject s.r.o.

Společnost Reproject má dlouhou historii sahající ještě před dobu roku 2005, kdy jsme vytvářeli projekty domů i interiérů pod volným sdružením architektů, převážně pro soukromé investory. V roce 2005 ale přišla nabídka od jednoho z našich stálých klientů na realizaci prvního velkého komerční projektu. Tato nabídka byla prvotním a důležitým impulsem k založení naší společnosti. Projekční kancelář Reproject s.r.o. se tak stala generálním projektantem areálu Kunratického zámku o užitné ploše přes 6000 m2.

2006-2007

Projekty bytových domů

Po množství drobnějších projektů se společnosti začíná dařit a je o nás více slyšet. V této době přichází do naší kanceláře tři velké projekty s podobným zadáním. Navrhujeme dvě velké přestavby bytových domů v Libni a jednu v Jinonicích. Tři různé domy, tři podobná zadání a pokaždé zcela jiná situace. Jak naše projekty dopadly si můžete prohlédnout v sekci PROJEKTY pod názvy BD Libeň, BD Rokoska a BD Jinonice.

2007

Stěhujeme se do Střešovic

Náš podolský ateliér už nám nestačí. Získali jsme větší prostory ve vnitrobloku bytového domu v Parléřově ulici. Kromě kanceláří pro projektanty máme ve spodním podlaží i velkou dílnu pro přípravu architektonických modelů a prototypů designérských maket.

2008

Kalendáře Reproject

Založili jsme tradici našich firemních kalendářů. Každý rok, pro naše klienty, obchodní partnery a přátelé, připravujeme speciální autorský kalendář. Všechny prezentované fotografie jsou pořizovány výhradně v prostorech, které jsme navrhli a zrealizovali v naší společnosti.

2009-2010

Moravská pobočka

Vzhledem k množství obchodních kontaktů v okolí Přerova jsme rozšířili naši působnost na Moravu. Pracujeme hned na několika projektech v Přerově, mezi kterými dominuje projekt nové pěší zóny „Promenáda Přerov“, přestavba rodinného domu v Michalově a projekt kavárny v Městském domě.

2010

Reproject je na Facebooku

Od samého založení naší projekční kanceláře jsme tak zavaleni prací, že jsme málem zmeškali nástup sociálních sítí. Firemní profil na facebooku jsme tak spustili až v roce 2010, dáváme si na něm ale záležet. Najdete tam nejnovější události z naší společnosti, ukázky aktuálních a rozpracovaných projektů, i spoustu dalších zajímavých příspěvků z oblasti architektury a stavebnictví.

2010

Katalog typových rodinných domů

Pro zákazníky, kteří nehledají individuální projekt a chtějí ušetřit finance, jsme připravili nový webový portál – KatalogTypovychDomu.cz. Tento online katalog nabízí všem zákazníkům bohatý výběr z našich typových domů a přesto, že se jedná o typové projekty, vytvořili jsme domy s moderní a originální architekturou a funkční dispozicí s možností klientských úprav.

2011-2012

Projekty v Jižních Čechách

Získali jsme nového investora na jihu Čech, díky kterému jsme se mohli podílet na několika zajímavých projektech v okolí Jindřichova Hradce. Projekty jsme dokončili v roce 2011. V roce 2012 probíhá realizace bytového domu a rekonstrukce zemědělské usedlosti.

2012

Naplno jsme se pustili do realizací

Portfolio služeb naší společnosti, které zahrnovalo zejména činnosti spojené s projekcí a inženýringem, se rozšířilo i o realizace novostaveb a rekonstrukcí. Již v minulosti jsme samostatně realizovali množství interiérů a podíleli jsme se na mnoha stavbách ve formě subdodávek. Od roku 2012 jsme se v oblasti stavebnictví rozhodli osamostatnit a nyní realizujeme nejen interiéry, ale i celé stavby do objemu 50 mil. jako generální dodavatelé.

2013-2014

Dva roky, dvě vily

Kromě realizace vlasového studia, pizzerie a dalších interiérů jsme během dvou let postavily dvě velké pražské vily na Babě a v Krči. Úspěšně se rozběhl i náš katalog typových projektů, takže v okolí Prahy stojí již další tři naše typové domy.

2014

Stěhujeme se na Smíchov

Po sedmi letech ve Střešovicích se stěhujeme na Smíchov do nových kanceláří s krásným výhledem na Vltavu. Věříme, že atraktivní prostředí bude další inspirací pro naše kolegy i zákazníky.

2015

Spolupráce s TV Prima

Zahájili jsme spolupráci s TV Prima, která měla zájem o prezentaci projektů našich interiérů. Již v minulých letech jsme měli několik krátkých vstupů v pořadu „Jak se staví sen“. V roce 2015 jsme se však již pravidelně prezentovali v pořadu „Gondíci s.r.o.“. A už nás najdete i na Instagramu.

2015

Obytný soubor v Přerově

Připravujeme velký projekt obytného souboru v Přerově. V tomto roce jsme dokončili urbanistickou a architektonickou studii souboru luxusních viladomů, abychom mohli zahájit inženýring a přípravu území.

2016

Působíme po celé republice

Vzhledem k adrese našich dvou poboček pochází většina našich zákazníků z Prahy a z Přerova. Dostáváme se ale i k projektům v okolí těchto lokalit, protože nejlepší reklama je dobrá reference. V roce 2016 jsme navrhovali dvě rodinné vily v Jičíně, lázeňský apartmán v Luhačovicích a několik bytových interiérů v Praze.

2016

Prestižní projekty v centru Prahy

V druhé polovině roku jsme se dostali k několika prestižním interiérům v samém centru Prahy. Projektujeme a stavíme byt na Národní třídě, v Pařížské ulici a menší, ale o to zajímavější, zakázkou je také návrh nové vinotéky v proslulé kavárně Slavia.

2017

Zajišťujeme inženýring našich projektů

V roce 2017 jsme začali naším zákazníkům nabízet novou službu, a sice inženýring pro všechny projekty, které se zpracovali v našem ateliéru. Rozhodli jsme se tak část problémů spojených se stavebním řízení převzít za naše klienty a řešíme je v naší režii.

2017

Zakládáme nové sídlo společnosti na Radlické

Naše společnost se znovu rozrostla, a proto zakládáme stabilní sídlo na pražském Smíchově. Místo dřívějších pronájmů jsme šli tentokrát do vlastního a usídlili se na adrese Radlická 142. Nová firemní adresa přinesla nové zákazníky v okolí. Stavíme byty na Radlické, ale i na druhém konci Prahy (na Petrském náměstí). Největší zakázkou tohoto roku je pak nadstandardního realizace interiéru v objektu V-tower, který je nejprestižnějším bytovým projektem v Čechách.

2018

Projekt nového hotelu ve Štěpánské

Většinu roku nám zabral velký projekt nového hotelu ve Štěpánské ulici. Zpracovali jsme ale i několik menších obchodních a kancelářských interiérů, stejně tak projekt nového školícího centra pro Úřad práce.

2019

Projekty na severu Čech

V první polovině roku 2019 nás většina projektů opět zavedla mimo Prahu, tentokrát pracujeme hlavně na severovýchodě Čech na obytných projektech v Hradci Králové, v Rokytnici nad Jizerou a navrhli jsme i nové sportovní centrum v Peci pod Sněžkou (Relaxpark).

2019

Moravské projekty a pražská čokoládovna

Naše moravská pobočka zpracovávala zajímavý urbanistický projekt v Dluhonicích u Přerova. Projektovali jsme novou náves s obytným souborem soudobého vesnického bydlení. Zároveň jsme měli možnost v této lokalitě navrhnout ještě dva další projekty rodinných domů hned ve vedlejší vesnici Rokytnice.

Nejvýznamnějším pražským projektem pak byla realizace interiéru čokoládovny Kristyjan v Dejvicích.

2020

Pracujeme i v době koronavirové krize

Začátek roku 2020 přinesl realizaci interiérů pražské plastické chirurgie Made by Juraj Payer a na Moravě jsme se pustili do realizace projektu v Uherském Hradišti. Na základě referencí naší moravské pobočky jsme se dostali k projektu velkého obytného souboru v Přerově. Zatím se jedná o urbanistickou a architektonickou studii, ale věříme, že projekt Brabansko nezapadne a v dalších letech dojde i na jeho postupnou realizaci.

Příchod koronavirové krize nám, stejně jako mnoha dalším firmám, zkomplikovala logistiku prací i řízení firmy, takže musíme přesouvat některé pražské dodavatele na Moravu a naopak, ale všechny projekty se nám podařilo dokončit bez kompromisů. Souběžně pracujeme i na několika bytových projektech v Praze.

2020

Rok projektů zdravotnických zařízení

Vypadá to, že letošní rok bude rokem zdravotnickým, a to nejen s ohledem na pandemii, která se vrací v druhé vlně, ale i s ohledem na charakter aktuálních projektů. Pracujeme na projektu rehabilitačního zdravotnického zařízení na pražských Vinohradech a zároveň připravujeme velký projekt další plastické chirurgie, tentokrát i s několika operačními sály. Zůstáváme však věrni i bytové architektuře a v Praze pracujeme na projektu řadového domu v Březiněvsi, obytného interiéru v Nuslích a dvou úžasných viladomů v Šáreckém údolí.